DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.04.2019 16:02:15 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Jak jste pomohli

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

 

 

Slunéčko se letos uskutečnilo již počtvrté

Smíchem Laděné Uměním Naplněné Energické Čarokrásné Odpoledne = SLUNÉČKO. To je projekt občanského sdružení PODOBA, které sídlí v J. Hradci. Za cíl si původně dalo: „Darovat lidem smích a energii prostřednictvím pohodového, oddechového kulturního zážitku,“ uvádí jednatelka sdružení Lenka Burdová.

Dalším cílem projektu je získávání finančních prostředků od regionální komunity a posléze směřování podpory spoluobčanům, jimž životní cestu ztížilo nějaké specifické zdravotní postižení. „K tomu využíváme prostředků získaných při našich akcích, děkujeme tímto všem těm, kteří přicházejí na Slunéčka a materiálně tak vlastně projekt podporují a pomáhají dotvářet,“ říká předsedkyně sdružení Iveta Brabcová.

Poprvé se Slunéčko uskutečnilo v roce 2008 a výtěžek putoval do Centra Bobelovka, o rok později byl získanými prostředky podpořen Proutek Plasná. Loni částku formou zakoupení speciálních školních pomůcek obdržela sedmiletá dívenka Veronika Šindelářová z Dolní Radouně, postižená dětskou mozkovou obrnou.

Letošní Slunéčko se uskutečnilo v neděli 8. května v Rytířském sále jindřichohradeckého zámku. Zde pod moderátorským vedením Michala Arnošta hrály a zpívaly violoncellový soubor ZUŠ J. Hradec pod vedením Ilony Průšové, pěvecký soubor Zanoty z GVN J. Hradec pod vedením Květy Pilné a pěvecký soubor YMCA – Jakoubek. Benefiční koncert nesl název „Slunéčko pro Romana“, neboť vytěžená částka ze vstupného 7.120,- Kč poputuje na mé sbírkové konto „Roman“, které schraňuje prostředky na to, abych se mohl se svým zdravotním postižením vrátit domů z nemocnice. Doma mi mají finance posloužit k tomu, aby mi pečovatelský tým mohl poskytovat nepřetržitou, čtyřiadvacetihodinovou pomoc.

„Koncert byl velmi krásný, příjemný a povzbuzující, pouze ho kazila malá účast posluchačů, jsme z toho zklamané,“ tvrdily svorně I. Brabcová i L. Burdová. Myslím, že zklamání tady ovšem není na místě, protože občanské sdružení Podoba, zase pro někoho učinilo krásnou věc. Namísto zklamání by obě filantropky měly být na sebe pyšné a hrdé. Alespoň ode mě jim patří velké uznání a dík.

Roman Pišný.