Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.09.2018 20:07:50 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Sport

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

STOLNÍ TENIS – SK J. Hradec 1930 přišel s kampaní „Pinčes pro špunty“, která má ke stolnímu tenisu přilákat žáky a žákyně V. ZŠ na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar ve věku 8 - 10 let. Úvodní trénink se uskuteční ve středu 12. září v 15.30 – 17.00 hodin v jejich malé školní tělocvičně. Další tréninky se pak budou konat každou středu ve stejný čas a na stejném místě. Informace podá trenér Libor Nedělka (725 936 252).

HOKEJBALběhem čtyř víkendových dní bude letos odehrán tradiční turnaj, který je znám pod názvem Městská liga. Konat se bude v termínu 16. – 24. června na hokejbalovém hřišti VI. ZŠ na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Pořádající TJ HBC Olymp J. Hradec zve k aktivní účasti ve XXII. ročníku „Poháru Města J. Hradec 2018“. Přihlášky mužstev přijímá a bližší informace podá Martin Marko (fermax@seznam.cz; 777 041 704).

FUTSAL – již XVIII. ročníku turnaje ve futsalu na trávě se bude konat v Sedle u N. Bystřice. V rámci pouťového veselí se na hřišti nad vsí uskuteční „Kelta Cup – Sedelské vápno 2018“ v sobotu 28. července od 10:00 hodin. Organizátorem je místní FC Kelta Sedlo, prvenství z loňského roku bude obhajovat tým domácí Sedelské hospody.

KOPANÁ – letní přípravný turnaj se bude v Černovicích u Tábora hrát v sobotu 28. července od 13:00 hodin. O putovní pohár tamního Sokola si zahrají TJ FC Ústrašín, SK Tučapy, SK Obrataň a domácí TJ Sokol Černovice, jenž v minulém roce obsadil druhou pozici. Vyhlášení výsledků již LIX. ročníku proběhne přibližně po půl šesté.

OUTDOOR RUNNING – Valchovská alej v Počátkách bude v sobotu 4. srpna hostit extrémní závod s workout překážkami. Program premiérového ročníku „Počáteckého predátora“ startuje v 9:00 hodin. Uzpůsoben bude i pro děti do 14 roků, pro které jsou připraveny tratě o délce 200 – 1500 metrů. Hlavní extrémní trasa měří 5 kilometrů a účastníky na ní čeká zdolání 15 překážek.

TRIATLON – v autokempu Podroužek u Netolic se v sobotu 4. srpna od 11:00 hodin koná IX. ročník závodu, který je součástí seriálu HEIZOMAT Jihočeský pohár. Závodit se bude na distancích 500 m plavání – 12 km kolo MTB – 4500 m běh.

ATLETIKA – ve Stožci v sobotu 4. srpna ve 12:00 hodin startuje XIII. ročník mezinárodního „Běhu Zlatou stezkou“. Převážně terénní závod měří 15 km a běžce zavede např. i do německé obce Haidmühle.

KOPANÁ – pojedenácté se v Klikově uskuteční fotbalový turnaj hráčů nad 33 let, který společně pořádají tamní TJ Blesk a Klub přátel Blesku. Konat se bude v sobotu 4. srpna od 13.00 hodin. V loňském roce „Memoriál Josefa Kříže a Jiřího Zimmela“ vyhráli fotbalisté z deseti kilometrů vzdáleného Staňkova.

TRIATLON – jedním z nejstarších triatlonových závodů v ČR je „Betonový muž a žena“ u Veselí nad Lužnicí, který bude mít letos na pořadu již svůj XXXV. ročník. Naplánován je na sobotu 18. srpna s prezencí v době 8.00 – 9.45 hodin. Start z hlavní pláže Veselské pískovny je v 10.00 hodin, když ve vodě na účastníky čeká 584 metrů. Následovat bude 21 kilometrů na kole na trase pískovna – Vlkov – Val – Dehetník – pískovna a závěrečná běžecká trať pak měří 6900 m.

NOHEJBAL – na nohejbalový turnaj trojic, který se v sobotu 18. srpna uskuteční v Sedle, srdečně zvou pořadatelé. Hrát se bude od 9 hodin. „Zájemci o start se mohou hlásit prostřednictvím mého telefonu,“ vzkazuje Petr Kodada (724 542 735), hlavní organizátor.

JEZDECTVÍ – zámecká loučka v České Olešné ožije v sobotu 18. srpna od 9.30 hodin dalším ročníkem parkúrových závodů. Pošesté tam proběhne akce „Den s koňmi na zámku 2018“, jíž pořádá místní Zámecká stáj. Program nabídne nejen skokové hobby soutěže do 60 cm („Cena JK Dvůr Dvořák Žirovnice“), do 80 cm („Cena Města Strmilov“), stupně ZM 90 cm („Cena Družiny Dačice, s.r.o.“), stupně Z 100 cm („Cena Města Jindřichův Hradec“), ale také ukázku jezdeckých her – jízdu zručnosti a atraktivní zámecké derby v „Ceně Velkostatku Č. Olešná“.

 

TENIS – zcela zaplněný je čtyřiadvacetičlenný pavouk turnaje mladších žáků kategorie C, který se v termínu 25. – 27. srpna uskuteční na třech antukových kurtech v jindřichohradecké Röschově ulici. Přihlášeni jsou tenisté z Č. Krumlova, Soběslavi, Humpolce, Březnice, Č. Budějovic, Poděbrad, Trutnova, Pelhřimova, Třeboně, Jihlavy a také pětice hráčů pořádajícího Tenisového klubu J. Hradec. Jeho barvy budou hájit Tadeáš Ryšavý (944.), David Matoušek (403.), Ondřej Novák, Filip Kadlec (oba 2103.) a Matěj Fiedler (390.). Do soutěže s názvem „Tenis centrum Jindřichův Hradec open“ půjde jak nejvýše nasazený Petr Hruška (LTC Č. Budějovice), 192. hráč žebříčku ČTS.

VESLOVÁNÍ – spolu s „Chalupa Cupem“, který se uskutečňuje v J. Hradci, je součástí II. ročníku „Jihočeského poháru 2018“ tradiční „Třeboňská regata“. Ta se na rybníku Svět bude konat 25. – 26. srpna, přičemž k vidění bude během dvou dnů 61 disciplín a také boje veslařů se zdravotním handicapem. V Třeboni je očekáván i start závodníků ze zahraničí.

NOHEJBAL – tradiční turnaj o „Pohár Veselska“ má v sobotu 25. srpna od 8.30 hodin, kdy začne třicetiminutová prezence, na pořadu již XXI. ročník. Pořádající TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí zve do svého sportovního areálu nohejbalové trojice, jichž ale smí být maximálně dvacet, které budou hrát obyčejně na tři dopady. Ceny a trofeje jsou připraveny, občerstvení zajištěno. Informace – přihlášky: Vít Rada (nohejbal@vitrada.cz).

KOPANÁ – šestý ročník největšího jihočeského žákovského turnaje pro desetileté a mladší děti se v sobotu 25. srpna od 8.45 hodin uskuteční v Novosedlích nad Nežárkou. Představí se ve dvou osmičlenných skupinách 16 družstev, na každý tým čeká 11 zápasů. V rámci „NOVOSEDLY Cupu 2018“ se budou konat i individuální dovednostní soutěže v žonglování, tvrdosti střelby, slalomu. Občerstvení je zajištěno v areálu. Zakončení turnaje by mělo být okolo čtvrté hodiny odpoledne.

HÁZENÁ – sobota 25. srpna bude ve sportovní hale v Třeboni patřit tradičnímu turnaji mužů „Pětilistá růže – Memoriál Karla Budína 2018“. Pořadatelem již LIV. ročníku je TJ Jiskra, jejíž mužstvo v sezóně 2017/2018 obsadilo ve II. lize – Jihozápadní Čechy výborné druhé místo. Představit by se měl půltucet týmů v celkovém počtu devíti zápasů, hrát se bude na 2x20 minut. Turnaj začne v 9.00 hodin, finále má naplánovaný výhoz na 18.00 hodin.

TURISTIKA (NORDIC – WALKING) – takzvaný „Úplňkový výšlap – Jeseteří úplněk“ pořádá v neděli 26. srpna Volba pro Slavonicko. Přibližně pětikilometrová večerní vycházka startuje od hasičské zbrojnice ve Slavonicích, přičemž o přesné době srazu budou organizátoři včasně informovat. Taktéž vyzývají účastníky, aby se pro bezpečnost opatřili reflexními prvky a ten, kdo má, aby pochodoval vybaven nordic – walking holemi.

RYBÁŘSKÝ SPORT – prezencí závodníků ve věku 5 – 12 let začínají v 7.00 hodin dětské rybářské závody, které na rybníku Voleský pořádá v sobotu 1. září MO ČRS Deštná. Lov je povolen na jednu udici, účastníci nemusí být registrovanými rybáři. Vyhlášení výsledků proběhne v 11.00 hodin a poté dojde na opékání špekáčků na ohni.

HÁZENÁ – klub Házená J. Hradec má za sebou týmové soustředění na Zvůli a nyní rozjíždí herní přípravu. Jako první na řadu přijdou starší žačky, které si na sobotu 1. září pozvaly soupeřky z DHC Plzeň a Jiskry Třeboň. Turnaj s těmito družstvy odehrají v jindřichohradecké městské sportovní hale systémem každé s každým dvakrát. Hrát se bude na 2x15 minut, přičemž začátek je v 9 hodin. Program: 9:00 J. Hradec – Třeboň; 9:50 Třeboň – Plzeň; 10:40 Plzeň – J. Hradec; 11:30 Třeboň – J. Hradec; 12:20 Plzeň – Třeboň; 13:10 J. Hradec – Plzeň; 14:00 vyhlášení výsledků.

HÁZENÁ – v neděli 2. září se v jindřichohradecké městské sportovní hale souběžně uskuteční přípravné turnaje starších a mladších dorostenek. V případě zájmu většího počtu přihlášených družstev se „Vajgar Cup“ bude hrát po celý víkend.

CYKLISTIKA - v Jindřichově Hradci je znovu centrum cyklistického silničního etapového závodu „Okolo jižních Čech“. Letos trasa největší české akce tohoto druhu povede nejen po cestách Jihočeského kraje, ale zavítá i do Dolních Rakous.

Celkově na peloton v 6. ročníku čeká 499 kilometrů v pěti etapách, z nichž dvě jsou časovky a žádná není vyloženě spurtérská. Představí se přibližně 150 jezdců z 15 zemí, přihlášené jsou 4 – 6členné týmy například z Belgie, Polska, Rakouska, Itálie a ČR.

Úvodní etapa se pojede ve středu 5. září jindřichohradeckými ulicemi, přičemž start (17.00 hodin) i cíl časovky družstev na 2400 metrů je na Tyršově stadiónu.

Další etapy

Čtvrtek 6. září 13.00 hodin – II. etapa: Litschau – N. Bystřice (158 km). Závodníci poprvé v historii odstartují mimo území ČR, přes Třeboňsko se dostanou až k Novohradským horám a poté se Vitorazí a Strážskem vrátí nazpět do České Kanady. Finišovat budou v 16.30 – 17.30 hodin.

Pátek 7. září 14.00 hodin – III. etapa: Č. Krumlov – Kleť (12,6 km). Jízda proti chronometru ve stoupání na nejvyšší vrchol Blanského lesa (1084 m n.m.) dá cyklistům zabrat.

Sobota 8. září 12.00 hodin – IV. etapa: Třeboň – Protivín (176 km). Peloton se sice v nejdelší etapě dostane až do Pošumaví, ale tentokrát by tam členitý terén neměl rozhodovat, neboť se odtud závodníci budou vracet do dosti vzdáleného Protivína, kde je cíl v 16.00 – 17.00 hodin.

Neděle 9. září 11.00 hodin – V. etapa: Č. Velenice – J. Hradec (150 km). Velké přesuny v pořadí může přinést závěrečné dějství, které v sobě zahrnuje kopce v Novohradských horách. Cíl bude mít tradičně v jindřichohradecké Klášterské ulici v 15.30 hodin.

ATLETIKA – pro všechny věkové kategorie je určen „Večerní běh Novou Včelnicí – Memoriál Josefa Jelínka“, jehož XLVII. ročník je na pořadu ve čtvrtek 6. září od 15.55 hodin. Nejmladší běžci budou závodit na dráze atletického stadiónu, starší vyrazí na lehce krosové tratě v jeho okolí. Hlavní závod žen a mužů (5 km) bude v N. Včelnici odstartován v 18.05 hodin.

HÁZENÁ – třídenní klání starších dorostenek na 7. – 9. září připravil v Žirovnici zdejší DHK Slavoj. Šestý ročník „Žirovnického jednorožce 2018“ se bude ve sportovní hale konat již od pátečního podvečera, přičemž pro domácí družstvo je turnaj závěrečnou prověrkou výkonnosti před vstupem do druholigových bojů.

ŠACHY – již XII. ročník turnaje v rapid šachu pořádá v Počátkách tamní TJ Spartak. Hrát se bude v sobotu 8. září tradičně v restauraci Na Sídlišti. Bližší informace poskytne a přihlášky přijímá Jaroslav Alexa (alexajar@volny.cz; 603 712 604).

HÁZENÁ – o víkendu 8. – 9. září se mohou sportovní příznivci těšit na představení prvoligových žen Házené J. Hradec, které v domovské městské hale pořádají XI. ročník turnaje „Nova Domus 2018“. Loni se vítězkami mezinárodní akce staly havlíčkobrodské házenkářky.

HORSKÁ KOLA – čtvrtý ročník seriálu „Jihočeský MTB pohár 2018“ bude v sobotu 8. září završen v Soběslavi, kde je start i cíl tradičního „G. Benedikt Stevens soběslavského MTB maratónu“. Centrum akce, jež začíná prezencí již v 8.00 – 10.30 hodin, je v kempu Plovárna. Dětské závody zahájí své jízdy už v 9.00 hodin a slavnostní vyhlášení výsledků budou mít v 12.15 hodin. Hlavní kategorie startují v 11.30 hodin (50 km) a v 11.45 hodin (35 km).

NOHEJBAL – sokolovna v Batelově bude v sobotu 8. září hostit již XVI. ročník nohejbalového turnaje trojic. Pořadatelé srdečně zvou k účasti, prezence startujících proběhne v čase 8:30 – 9:00 hodin. Bližší informace lze získat prostřednictvím telefonního čísla 725 280 053. Připravena jsou věcná ocenění. Občerstvení zajištěno.

HORSKÁ KOLA – pět závodů obsahuje národní pohárová série „Czech Downtown Series 2018“, jejíž předposlední součástí bude v sobotu 8. září III. ročník „Sparkasse Downtown“ v Dačicích. Atraktivní půlkilometrový městský sjezd na horských kolech, při němž čeká na jezdce i diváky kupříkladu skok přes fontánu na náměstí, průjezd tzv. myší dírou a drop přes schody, startuje v 10.00 hodin.

JEZDECTVÍ – kolbiště Starý Dvůr v Žirovnici bude v sobotu 8. září dějištěm LI. ročníku parkurových závodů, které se počtyřiadvacáté uskuteční coby „Memoriál Stanislava Dvořáka“. Pojede se na šesti parkúrech, přičemž úvod v 10.00 hodin obstará stupeň obtížnosti ZM (90 cm),  další poté budou postupně následovat. Ve stupních Z (100 cm), ZL (110 cm) a S+ (125 cm) půjde zároveň o finálové klání „Skokového poháru Vysočiny 2018“. V programu žirovnické akce je počítáno i se stoličkovou hrou pro děti do 15 roků a veterány nad 50 let.

TRIATLON – pro kategorie mužů a žen je určen III. ročník triatlonového závodu s názvem „Chalupářský trojpohodář 2018“, jenž s centrem na hrázi rybníku Zvůle organizuje Kintu – Hezká chalupa Strmilov. Konat se bude v sobotu 8. září od 11.00 hodin, přičemž na účastníky čeká 500 metrů plavání, 23 kilometrů na MTB kolech a 5200 m běhu.

ATLETIKA – posedmé bude v Třeboni druhá zářijová sobota patřit „Běhu kolem Světa“. Start závodu na 11729 metrů je u závory v lázeňském parku, mezi hotely Svět a Regent. Prezence účastníků v sobotu 8. září začíná ve 13.00 hodin, startovní povel zazní v 15.15 hodin. Také letos je závod součástí dvaadvacetidílného seriálu „JBP – Jihočeský běžecký pohár 2018“.

KUŽELKY – úvodní výborová schůze Okresního kuželkářského svazu Jindřichův Hradec v sezóně 2018/2019 se uskuteční v úterý 11. září od 17:00 hodin v Kunžaku.

HÁZENÁ – devět družstev se představí ve sportovní hale v Žirovnici, kde se v mezinárodním turnaji prezentují starší žačky (ročník 2004 a ml.). Akce, při níž bude během tří dnů, systémem každý s každým, odehráno celkem 36 zápasů, začíná v pátek 14. září v 16.30 hodin a vyvrcholí v neděli ve 13.00 hodin.

JEZDECTVÍ – na parkúrech stupňů obtížnosti ZM (90 cm) až S++ (130 cm) se bude na konci léta skákat u Políkna, kde tamní Jezdecká stáj Robin J. Hradec pořádá závody v sobotu 15. září od 9.00 hodin.

ATLETIKA – závěrečné kolo letošního přeboru družstev Jihočeského kraje se bude v neděli 16. září konat v Nové Včelnici. Na tamním Stadiónu Josefa Jelínka se představí od 10.00 hodin 8 týmů žen, 4 celky mužů a po 10 družstvech mladších žákyň a žáků. Dopolední blok zahájí ženy výškou a stovkou překážek, muži koulí a během na 110 metrů překážek, žačky oštěpem a žáci dálkou. Závěr obstarají v 15.00 hodin sprinterské štafety dospělých na 4x100 m a žactva na 4x60 m. K vidění bude celkem 24 běžeckých a 18 technických disciplín. Součástí programu je od 11.10 hodin mistrovství jižních Čech na steeplechase trati 3000 m překážek mužů. Ve všech kategoriích okres reprezentují družstva pořádající TJ N. Včelnice, jindřichohradecký SKOK má 3 týmy (bez mužů) a v kategorii žen má zastoupení Jiskra Třeboň.

ATLETIKA – pro soběslavské dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička, která letos oslavuje 25 let svého vzniku, se v sobotu 22. září bude konat II. ročník charitativního závodu „Dobroběh 2018“. Jeho pořadatelem je 42. mechanizovaný prapor AČR z Tábora. Startující si mohou vybrat ze dvou hlavních tras, a sice klasické krosové (6,7 km) a army překážkové (6,5 km). Centrum závodu je v kempu Plovárna v Soběslavi, kde v 9.00 hodin začne prezence účastníků. Nachystány jsou i soutěže dětí (250 – 530 m), pěších (9,3 km) a čtyřčlenných družstev.

ATLETIKA – v pátek 28. září se koná jubilejní X. ročník „Podzimního atletického Jindřicháče“. Veřejný závod ve čtyřboji (sprint 50 – 100 m, dálka, kriketový míček/koule, střední trať 200 – 800 m) je určen pro každého. Vzhledem k tomu, že se uskuteční v rámci XIII. ročníku série „Hry usměvavých srdcí 2018“, tak jsou připraveny i kategorie pro osoby se zdravotním handicapem. Klání startuje na atletickém stadiónu v jindřichohradecké Jáchymově ulici prezencí závodníků v 8.45 – 9.15 hodin.

ATLETIKA + CANICROSS – penzion U Kačerů v Kleci je startovním i cílovým místem III. ročníku „Krosu Jakuba Krčína“, jenž nese podtitul „Z Klece do Klece kolem jedenácti rybníků“. Závod se uskuteční v neděli 30. září od 12.00 hodin (prezence 10.00 hodin). Startující si mohou vybrat ze tří různě dlouhých tras (8 km, 12 km, 24 km) a tradičně také několika disciplín. V nabídce je běh jednotlivců, běh se psy (canicross), MTB se psy (bikejöring), koloběžka se psy (scooterjöring) a MTB jednotlivců. Klání je předposledním podnikem letošní pětidílné série „RaidLight Run Česká Kanada 2018“.

HÁZENÁ – třídenní turnaj mladších žákyň „Podzimní Žirovnice“ se uskuteční v termínu 26. – 28. října. V žirovnické sportovní hale se představí osm družstev dvanáctiletých a mladších dívek, která v systému každé s každým dohromady sehrají 28 zápasů.

TOPlist