Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.07.2018 13:51:34 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Sport

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

ATLETIKA – první kolo letošního přeboru družstev Jihočeského kraje se bude v sobotu 12. května konat v Nové Včelnici. Na tamním Stadiónu Josefa Jelínka se představí od 10.00 hodin 17 týmů přípravky, 11 družstev starších žákyň a 7 celků starších žáků. Dopolední blok zahájí žačky na 100 metrů překážek, skokem o tyči a vrhem koulí, žáci výškou a děti z přípravky kriketovým míčkem (dívky) a dálkou (hoši). Závěr obstarají v 15.00 hodin sprinterské štafety staršího žactva 4x60 metrů a smíšená štafeta benjamínků na 8x100 metrů. K vidění bude celkem 19 běžeckých a 18 technických disciplín. Ve všech kategoriích okres reprezentují družstva SKOK J. Hradec a pořádající TJ N. Včelnice.

CYKLISTIKA – Cyklistický klub RBB Invest J. Hradec na 18. – 20. května připravil další významnou akci. Bude jí II. ročník silničního mezinárodního etapového závodu s názvem „RBB Tour 2018“, jenž se uskuteční jako XIX. ročník „Memoriálu Jiřího Hudínka“. Centrum akce bude v Českém Rudolci, avšak tři etapy na celkových 331 kilometrech cyklisty kategorie Elite + U23 zavedou nejen na Vysočinu, ale také na Třeboňsko. Úvodní páteční etapa obleče do žlutého trikotu vítěze rovinaté časovky v okolí Chlumu u Třeboně, druhý den je na programu nejdelší etapa na zvlněném okruhu okolo Popelína a na závěr v neděli jezdce čeká kopcovitý profil tratě se startem a cílem v Č. Rudolci. Celkově je závod dotován finačními prémiemi ve výši 86200 Kč.

Pátek 18.5. start 17.15 hodin – etapa I.: časovka Chlum – Lutová – Žíteč – Mirochov – Chlum (13 km).

Sobota 19.5. start 11.00 hodin – etapa II.: okruh (10x) Popelín – H Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (163 km).

Neděle 20.5. start 11.00 hodin – etapa III.: okruh (10x) Č. Rudolec – Matějovec – Stálkov – Penikov – Č. Rudolec (155 km).

HOKEJBALběhem čtyř víkendových dní bude letos odehrán tradiční turnaj, který je znám pod názvem Městská liga. Konat se bude v termínu 16. – 24. června na hokejbalovém hřišti VI. ZŠ na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Pořádající TJ HBC Olymp J. Hradec zve k aktivní účasti ve XXII. ročníku „Poháru Města J. Hradec 2018“. Přihlášky mužstev přijímá a bližší informace podá Martin Marko (fermax@seznam.cz; 777 041 704).

SPORTOVNÍ STŘELECTVÍze standardních útočných samonabíjecích a opakovacích pušek se bude střílet v sobotu 16. června v již XI. ročníku „Skrýchovské pušky 2018“. Střelecká soutěž, jejímž organizátorem je Klub vojáků v záloze při ÚVS J. Hradec, se uskuteční poosmé jako „Memoriál Jana Šorše“. Závod začne v 8.30 hodin prezencí, střílet se bude od 9.15 hodin. Na programu jsou třípolohová střelba UPUS na náboj o středním balistickém výkonu či PUVS na klasický puškový – kulometný náboj jednotlivců.

PÉTANQUE – podvanácté se bude konat turnaj dvojic v pétanque s názvem „O pohár Bílé paní 2018“. Naplánován je na středu 20. června od 15:30 hodin, kdy začíná půlhodinová prezence. Uskuteční se na prosívkovém hřišti Sportcentra Bobelovka v jindřichohradecké místní části Otín. Startovné za celé duo je 80 korun.

ŠACHY – přátelský šachový turnaj pořádá v sobotu 23. června od 9:59 hodin v Horním Skrýchově tamní TJ Pilich. Je určen pro 20 hráčů, přičemž přihlásit se u organizátora Pavla Gřunděla (gr.pavel@seznam.cz; 720 295 635) může každý zájemce o hru na 64 polích. Partie se budou hrát na 2x20 minut. V hostinci U Slámů bude turnaj pojat rodinnou formou, když v doprovodném programu si mohou přítomní zkusit další deskové hry (dáma, ovečky, go).

MALÁ KOPANÁpro maximální počet 18 týmů je určen tradiční turnaj v malé kopané, který se v Kardašově Řečici uskuteční již podeváté. Naplánován je na sobotu 30. června, přičemž přihlášky celků do „Plzeňská pivnice Cup 2018“ lze podat prostřednictvím e-mailu pp-cup@seznam.cz.

MALÁ KOPANÁ – první kulaté jubileum oslaví v sobotu 30. června „Jatka Cup 2018“. V Mutyněvsi bude již X. ročník rozehrán v 10:30 hodin, přičemž se v zápasech na 2x10 minut představí Hasiči Blažejov, FC Méďové, obhajující SKZ Radlice, Sedlo, Hospříz a pořádající SK Jatka Mutyněves. Pro účastníky je opět připraveno občerstvení v krytém stanu a venkovní grilování. Navíc je vzhledem k oslavě jubilejního klání přichystána bohatá tombola.

TENIS – na pěti antukových dvorcích tamní TJ Jiskra se v Třeboni bude konat třídenní turnaj mladších žáků kategorie C. Do soutěže, která se honosně nazývá „Světový pohár“ a při níž je pavouk ve dvouhře připraven pro 32 hráčů, je přihlášeno také trio zástupců Tenisového klubu J. Hradec, a sice Ondřej Novák, Sebastián Cakl a Tadeáš Ryšavý. Úvodním dnem turnaje bude sobota 7. července.

MALÁ KOPANÁ – ve Sportcentru Bobelovka v Otíně, což je městská část Jindřichova Hradce, se v sobotu 7. července bude konat již XIV. ročník oblíbeného pohodového turnaje „Michálek Cup 2018“. Také letos si malou kopanou zahraje devět týmů, v nichž se představí například prvoligoví hokejbalisté a házenkářky, divizní fotbalistky a známí zástupci dalších sportovních odvětví. Akce, jejímiž hlavními protagonisty jsou hokejoví bratři Zbyněk a Milan Michálkovi, začne výkopem úvodního duelu v 9 hodin. Finále je naplánováno na 17:30 hodin. Vstupné je jako vždy zdarma!

DRAČÍ LODĚ – v minulém roce měly dračí lodě na jindřichohradeckém rybníku Vajgar svoji nultou samostatnou závodní premiéru. Byla vydařená, takže letos se již uskuteční I. ročník akce „Vajgarská saň 2018“, jejíž výsledky budou počítány do Národního poháru a do pořadí Amatérských FUN posádek. Závod se bude konat v sobotu 14. července, jeho centrum je na městské plovárně v Denisově ulici.

VESLOVÁNÍ – ve dvou dnech 14. – 15. července se na šestidráhové trati třeboňského rybníku Svět uskuteční mistrovství ČR kategorie masters s mezinárodní účastí. Veteráni budou o tituly a medaile veslovat ve 26 disciplínách. Součástí programu jsou též závody talentované mládeže, kterou v sobotu čekají rozjížďky a opravné jízdy a den nato semifinále a finále.

TENIS – na pěti antukových dvorcích tamní TJ Jiskra se v Třeboni bude konat čtyřdenní turnaj starších žáků kategorie B. Velká akce, která se honosně nazývá „Světový pohár“ a při níž je pavouk ve dvouhře připraven pro 48 jmen, bude zahájena v sobotu 14. července.

MALÁ KOPANÁ – dva souběžně hrané turnaje v různých věkových kategoriích se v sobotu 14. července uskuteční ve Starém Hobzí. Pořadatelem XXI. ročníku „Kasalý Cupu 2018“ a V. ročníku „Kasalý Veteran Cupu 2018“ je tamní TJ Dyje. Akce začne prezencí zúčastněných mužstev v 9.00 hodin. Výkop prvního duelu proběhne hodinu nato.

MTBO – pro dvou a vícečlenné hlídky na horských či trekkingových kolech je určen závod „Napříč Českou Kanadou 2018“, jenž pořádá Šrot tým Kunžak již poosmé. Tentokrát ho naplánoval na sobotu 14. července, přičemž centrum je v kempu u rybníka Zvůle. Opět se pojede na dvou trasách, a sice na náročnější (80 km), která je hodnocena bodovým systémem scorelauf a poloviční, na níž se hodnotí čas a počet vyhledaných kontrolních stanovišť. Prezence startujících začíná v 9.00 hodin. Start je nachystán na jedenáctou hodinu. Časový limit je 360 minut! Vypsány jsou kategorie žen, mužů, mixů, rodin, vozíčkářů a elektrokol. Soutěž je z důvodu bezpečnosti zakázána jednotlivcům!

KOPANÁ – v Novosedlích nad Nežárkou se v sobotu 14. července uskuteční jubilejní XX. ročník „Memoriálu Milana Čadka a Jiřího Levandovského“. Začátek turnaje, kterého se zúčastní Jiskra N. Bystřice B/Číměř, obhajující AC Buk a domácí SK Novosedly, je ve 13 hodin. Zápasy budou řídit rozhodčí Chlaň, Kříž mladší  Boček.

KOPANÁ – tři jisté účastníky, a sice TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí, TJ Lokomotiva České Velenice a domácí TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí má fotbalový „Memoriál Josefa Pánka“. Jeho XLIII. ročník se koná v sobotu 14. července od 13 hodin.

TRIATLON – již podevatenácté proběhne triatlonový závod „Plavecký železný muž 2018“. Letos se uskuteční v sobotu 21. července od 9 hodin, kdy je start v pískovně u Stráže nad Nežárkou. Po plavecké části bude následovat cyklistická, které vede přes Mláku, Novosedly nad Nežárkou, Jemčinu, Hatín, Buk, Políkno a Plavsko, kde je depo před závěrečným během do cíle v Roseči. Distance pro závod mužů jsou 500 m plavání – 28 km kolo – 7 km běh, ženy a dorost absolvují 200 – 19 – 7.

KOPANÁ – pětačtyřicátý ročník turnaje, jenž se počtyřicáté bude hrát coby „Memoriál Milana Hoška“, se v neděli 22. července uskuteční v Cizkrajově. Prezentuje se čtveřice mužstev, a to TJ Dyje Staré Hobzí, obhajující TJ Podyjí Černíč, TJ Sokol Slavonice a pořádající SK Vysočina Cizkrajov. Program: 13:00 losování; 13:15 kvalifikace I.; 14:30 kvalifikace II.; 15:45 o 3. místo; 17:00 finále; 18:00 vyhlášení výsledků.

FUTSAL – již XVIII. ročníku turnaje ve futsalu na trávě se bude konat v Sedle u N. Bystřice. V rámci pouťového veselí se na hřišti nad vsí uskuteční „Kelta Cup – Sedelské vápno 2018“ v sobotu 28. července od 10:00 hodin. Organizátorem je místní FC Kelta Sedlo, prvenství z loňského roku bude obhajovat tým domácí Sedelské hospody.

HASIČSKÝ SPORT – na sobotu 28. července připravil Sbor dobrovolných hasičů Hrdlořezy III. ročník „Memoriálu Bohumila Kanděry“. Soutěže ve štafetě a požárním útoku začnou ve 12:30 hodin v Hrdlořezích u Suchdola nad Lužnicí. Po závodech bude program pokračovat od 19 hod. taneční zábavou se suchdolskou rockovou kapelou Vancover.

KOPANÁ – v Buku, což je místní část J. Hradce, se v sobotu 28. července koná jubilejní X. ročník obnoveného fotbalového turnaje „O putovní pohár Buk 2018“. Začátek je ve 13:00 hodin, přičemž jeho účastníky jsou TJ Jiskra Nová Bystřice, SK Popelín 1932, TJ Sokol Jarošov nad Nežárkou a domácí AC Buk, který obhajuje prvenství z minulého roku.

KOPANÁ – letní přípravný turnaj se bude v Černovicích u Tábora hrát v sobotu 28. července od 13:00 hodin. O putovní pohár tamního Sokola si zahrají TJ FC Ústrašín, SK Tučapy, SK Obrataň a domácí TJ Sokol Černovice, jenž v minulém roce obsadil druhou pozici. Vyhlášení výsledků již LIX. ročníku proběhne přibližně po půl šesté.

NOHEJBAL – turnaj s názvem „Veselské dvojky 2018“ se v neděli 29. července od 9 hodin uskuteční na dvou antukových hřištích TJ Lokomotiva ve Veselí nad Lužnicí. Přihlášky do XIII. ročníku klání dvojic, jež budou hrát na dva dopady, přijímá Vít Rada (nohejbal@vitrada.cz; 604 266 787).

VODÁCKÝ SPORT – do Suchdolu nad Lužnicí jsou zváni všichni příznivci pádlování po Lužnici, neboť místní Vodácký klub v sobotu 4. srpna pořádá „Vodácký flám“Hrát a zpívat bude full live kapela Unigena z Benešova.

TENIS – bohatý srpnový program čeká pět antukových dvorců v areálu třeboňské TJ Jiskra. Konat se tam budou turnaje ve čtyřech věkových kategoriích, které nesou honosný název „Světový pohár“. Nejprve na řadu přijdou mladší žákyně a žáci (4. – 6. srpna), jichž je dohromady přihlášeno čtyřiašedesát. Poté se ve smíšené soutěži představí děvčata a hoši v třídě babytenis, což jsou devítileté a mladší děti. Svůj turnaj odehrají v sobotu 11. srpna. Starší žačky a žáci se v Třeboni prezentují 18. – 20. srpna a týden nato se dostane i na dorostenky a dorostence (25. – 27. srpna).

JEZDECTVÍ – skokové závody na parkúrech obtížnosti stupňů Z (100 cm) až S++ (130 cm) pořádá Jezdecká stáj Robin J. Hradec v sobotu 4. srpna. Na jejím kolbišti u Políkna soutěžení odstartuje v 8.30 hodin.

DISCGOLF – premiérový ročník discgolfového turnaje zažije nový Discgolf park ve Lhotě – Vlasenici. Akce s názvem „Letní vlasenický discgolf 2018“ se tam uskuteční v termínu 4. – 5. srpna, přičemž v sobotu je na programu od 13.00 hodin turnaj dvojic a den poté od 9.00 hodin prokážou svůj um jednotlivci.

KOPANÁ – pojedenácté se v Klikově uskuteční fotbalový turnaj, který společně pořádají tamní TJ Blesk a Klub přátel Blesku. Konat se bude v sobotu 4. srpna od 13.00 hodin. V loňském roce „Memoriál Josefa Kříže a Jiřího Zimmela“ vyhráli fotbalisté z deseti kilometrů vzdáleného Staňkova.

SPORT PRO VŠECHNY (BĚH) – podruhé se uskuteční benefiční akce s názvem „Běh městem šťastných lásek 2018“, jejíž výtěžek je věnován telčskému hospici Sdílení. Nesoutěžní akce, při níž lze tříkilometrovou trasu zdolat během či chůzí, startuje z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči v neděli 5. srpna v 10.30 hodin. Prezence startujících, kterých je očekáváno okolo pěti stovek, začne o půldruhé hodiny dříve. Trať vede převážně po asfaltu a účastníci se na ní proběhnou nebo projdou zámeckým parkem, po hrázi rybníka, zavítají do Sdílení, kde je čeká občerstvení a pak se vrátí do cíle na náměstí.

SPORT PRO VŠECHNY (CVIČENÍ, POSILOVÁNÍ) – pátý rok vzniku oslaví iniciativa „Trochu jiný trénink“, jíž zaštiťuje RAW GYM J. Hradec. Pětileté výročí si připomene akcí s názvem „Rawgymácká rozžhavená párty“, která se bude konat v sobotu 11. srpna od 12.00 hodin do půlnoci. Jejím dějištěm bude Sportcentrum Bobelovka v Otíně. Zván je každý vyznavač zdravého životního stylu, vstup je zdarma.

PLAVÁNÍ - již poosmnácté se uskuteční závod v dálkovém plavání s názvem „Veselská hodinovka 2018“. Konat se bude v neděli 12. srpna ve Vlkovské pískovně u Veselí nad Lužnicí. Start úvodní disciplíny je nachystán na 10.15 hodin, prezence účastníků končí o 30 minut dříve. Poplave se v kategoriích masters, dospělí, dorost a starší žactvo na 10, 5 a 3 kilometry. Opět je vypsána i tisícimetrová distance pro veřejnost. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 13.30 hodin.

VESLOVÁNÍ – celkem 41 disciplín nabízí rozpis „Chalupa Cupu 2018“. Tradiční veslařské závody, které na rybníku Vajgar pořádá stejnojmenný jindřichohradecký Veslařský klub, proběhnou v sobotu 18. srpna. Při XXVI. ročníku se sportovní fandové mohou těšit na veteránky (skif), veterány (skif), ženy + juniorky (skif, dvojka bez kormidelnice), muže + juniory (skif 2x, dvojskif, dvojka bez kormidelníka), dorostenky (skif 2x, dvojskif, dvojka bez kormidelnice, párová čtyřka, čtyřka bez kormidelnice), dorostence (skif 2x, dvojskif, dvojka bez kormidelníka, párová čtyřka, čtyřka bez kormidelníka), starší žákyně (skif 2x, dvojskif, čtyřka s kormidelnicí), starší žáky (skif 2x, dvojskif, čtyřka s kormidelníkem), mladší žákyně (skif 2x, dvojskif, čtyřka s kormidelnicí), mladší žáky (skif 2x, dvojskif, čtyřka s kormidelníkem), přípravku (skif) a dvě klání smíšených posádek párových čtyřek (junior + muž + veterán) a dvojskifů (žák + veterán).

TRIATLON – jedním z nejstarších triatlonových závodů v ČR je „Betonový muž a žena“ u Veselí nad Lužnicí, který bude mít letos na pořadu již svůj XXXV. ročník. Naplánován je na sobotu 18. srpna s prezencí v době 8.00 – 9.45 hodin. Start z hlavní pláže Veselské pískovny je v 10.00 hodin, když ve vodě na účastníky čeká 584 metrů. Následovat bude 21 kilometrů na kole na trase pískovna – Vlkov – Val – Dehetník – pískovna a závěrečná běžecká trať pak měří 6900 m.

JEZDECTVÍ – zámecká loučka v České Olešné ožije v sobotu 18. srpna od 9.30 hodin dalším ročníkem parkúrových závodů. Pošesté tam proběhne akce „Den s koňmi na zámku 2018“, jíž pořádá místní Zámecká stáj. Program nabídne nejen skokové hobby soutěže do 60 cm („Cena JK Dvůr Dvořák Žirovnice“), do 80 cm („Cena Města Strmilov“), stupně ZM 90 cm („Cena Družiny Dačice, s.r.o.“), stupně Z 100 cm („Cena Města Jindřichův Hradec“), ale také ukázku jezdeckých her – jízdu zručnosti a atraktivní zámecké derby v „Ceně Velkostatku Č. Olešná“.

HORSKÁ KOLA – Smiling Bikers Malíkov nad Nežárkou připravil na sobotu 18. srpna už XIX. ročník závodu „MALÍKOV OPEN 2018“. Prezence zúčastněných proběhne v době 10.00 – 11.30 hodin a pak postupně vyrazí na dlouhou (43 km – 12.00 hodin), krátkou (25 km – 13.00 hodin) a dětskou (15 km – 13.05 hodin) trasu. Hodnoceno bude 19 kategorií, přičemž vyhlášení výsledků je v 16.00 hodin. Pak již začne volná zábava s muzikou a bohatou tombolou.

CYKLOTURISTIKA – v rámci XIV. ročníku „Rybářských slavností Třeboň 2018“ se znovu v jejich závěrečný den uskuteční cyklistický „Výlet k Rožmberku“. Nenáročná trasa, která prakticky stále vede po rovině, měří 23 kilometrů a je vhodná pro každého. Vyjížďka se koná v neděli 19. srpna, je situována na značenou naučnou stezku, takže účastníci projedou Břilicí, Přesekou, přes Zlatou stoku, okolo kiosku u Rožmberka, pomníku Jakuba Krčína, kolem Nového a Hodějovického rybníka, Starou Hlínou, po pohádkovém mostu přes rybník Vítek a Novou Hlínou.

HÁZENÁHázená Jindřichův Hradec zve dívky na tábor na Zvůli

Jindřichohradecký házenkářský klub ve druhé půlce srpna pořádá týdenní táborovou akci, na níž zve dívky, které by se házené chtěly věnovat.

„Máme sice za sebou vynikající sezónu, ve které se mladší dorostenky staly vicemistryněmi České republiky a Slovenska, ženy postoupily do první ligy a mladší žákyně získaly republikový bronz, ale potýkáme se s nedostatkem dívek v nejmladších věkových kategoriích,“ konstatoval Karel Petržala, šéftrenér mládeže Házené J. Hradec. „Je vidět, že házenou děláme dobře. Klub je na vzestupu, ovšem tohle nás trápí,“ pokračoval.

Alarmující je fakt, že v přípravce a mini žákyních nemá Házená JH dohromady ani desítku hráček! Zápasy hraje v minimálním počtu, turnaje objíždí se sedmičkou dívek, zdá se to až neuvěřitelné. „Potřebujeme přivést do oddílů nová děvčata, zveme je na náš tábor, který pořádáme o prázdninách u rybníku Zvůle,“ uvedl Petržala.

Pod vedením trenérek s dlouhodobými zkušenostmi se letní tábor uskuteční v termínu 19. – 24. srpna. Organizující Házená JH si moc přeje, aby se přihlásilo co nejvíce dívek ve věku 6 až 12 roků. „Pobyt nebude jen o házené, ale o koupání, hrách o ceny, zábavě, táboření, dobré náladě, kamarádství a posilování party. To všechno během jednoho pěkného týdne v příjemném prostředí České Kanady,“ láká Petržala.

Holky z 1. – 5. tříd, které by se chtěly podílet na dalších úspěších jindřichohradecké házené, se mohou hlásit Karlu Petržalovi (kpetrzala@centrum.cz; 607 761 086). Rád odpoví na všechny dotazy.

TENIS – zcela zaplněný je čtyřiadvacetičlenný pavouk turnaje mladších žáků kategorie C, který se v termínu 25. – 27. srpna uskuteční na třech antukových kurtech v jindřichohradecké Röschově ulici. Přihlášeni jsou tenisté z Č. Krumlova, Soběslavi, Humpolce, Březnice, Č. Budějovic, Poděbrad, Trutnova, Pelhřimova, Třeboně, Jihlavy a také pětice hráčů pořádajícího Tenisového klubu J. Hradec. Jeho barvy budou hájit Tadeáš Ryšavý (944.), David Matoušek (403.), Ondřej Novák, Filip Kadlec (oba 2103.) a Matěj Fiedler (390.). Do soutěže s názvem „Tenis centrum Jindřichův Hradec open“ půjde jak nejvýše nasazený Petr Hruška (LTC Č. Budějovice), 192. hráč žebříčku ČTS.

VESLOVÁNÍ – spolu s „Chalupa Cupem“, který se uskutečňuje v J. Hradci, je součástí II. ročníku „Jihočeského poháru 2018“ tradiční „Třeboňská regata“. Ta se na rybníku Svět bude konat 25. – 26. srpna, přičemž k vidění bude během dvou dnů 61 disciplín a také boje veslařů se zdravotním handicapem. V Třeboni je očekáván i start závodníků ze zahraničí.

HORSKÁ KOLA – předposledním podnikem letošního devítidílného seriálu „Jihočeský MTB pohár“ bude v sobotu 25. srpna oblíbený „Cyklocamp MTB maratón 2018“. Jeho VIII. ročník je poprvé součástí vyhledávané pohárové série, i proto se ve Starém Městě pod Landštejnem očekává ještě vyšší účast startujících. Hlavní dvě tratě měří 55 a 25 kilometrů, lehčí vyjížďková trasa je také pětadvacekilometrová, navíc jsou připravené i závody dětí. Dvouhodinová prezence začne v 8.00 hodin, startovní povel zazní v 10.30 hodin.

NOHEJBAL – tradiční turnaj o „Pohár Veselska“ má v sobotu 25. srpna od 8.30 hodin, kdy začne třicetiminutová prezence, na pořadu již XXI. ročník. Pořádající TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí zve do svého sportovního areálu nohejbalové trojice, jichž ale smí být maximálně dvacet, které budou hrát obyčejně na tři dopady. Ceny a trofeje jsou připraveny, občerstvení zajištěno. Informace – přihlášky: Vít Rada (nohejbal@vitrada.cz).

KOPANÁ – šestý ročník největšího jihočeského žákovského turnaje pro desetileté a mladší děti se v sobotu 25. srpna od 8.45 hodin uskuteční v Novosedlích nad Nežárkou. Představí se ve dvou osmičlenných skupinách 16 družstev, na každý tým čeká 11 zápasů. V rámci „NOVOSEDLY Cupu 2018“ se budou konat i individuální dovednostní soutěže v žonglování, tvrdosti střelby, slalomu. Občerstvení je zajištěno v areálu. Zakončení turnaje by mělo být okolo čtvrté hodiny odpoledne.

HÁZENÁ – sobota 25. srpna bude ve sportovní hale v Třeboni patřit tradičnímu turnaji mužů „Pětilistá růže – Memoriál Karla Budína 2018“. Pořadatelem již LIV. ročníku je TJ Jiskra, jejíž mužstvo v sezóně 2017/2018 obsadilo ve II. lize – Jihozápadní Čechy výborné druhé místo. Představit by se měl půltucet týmů v celkovém počtu devíti zápasů, hrát se bude na 2x20 minut. Turnaj začne v 9.00 hodin, finále má naplánovaný výhoz na 18.00 hodin.

TURISTIKA (NORDIC – WALKING) – takzvaný „Úplňkový výšlap – Jeseteří úplněk“ pořádá v neděli 26. srpna Volba pro Slavonicko. Přibližně pětikilometrová večerní vycházka startuje od hasičské zbrojnice ve Slavonicích, přičemž o přesné době srazu budou organizátoři včasně informovat. Taktéž vyzývají účastníky, aby se pro bezpečnost opatřili reflexními prvky a ten, kdo má, aby pochodoval vybaven nordic – walking holemi.

HORSKÁ KOLA – pět závodů obsahuje národní pohárová série „Czech Downtown Series 2018“, jejíž předposlední součástí bude v sobotu 8. září III. ročník „Sparkasse Downtown“ v Dačicích. Atraktivní půlkilometrový městský sjezd na horských kolech, při němž čeká na jezdce i diváky kupříkladu skok přes fontánu na náměstí, průjezd tzv. myší dírou a drop přes schody, startuje v 10.00 hodin.

KUŽELKY – úvodní výborová schůze Okresního kuželkářského svazu Jindřichův Hradec v sezóně 2018/2019 se uskuteční v úterý 11. září od 17:00 hodin v Kunžaku.

TOPlist