DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.04.2019 16:02:15 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Sport

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

HOKEJBAL – chlapce i dívky všeho věku se zájmem o hokejbal zve do svých řad TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec. Tréninky se uskutečňují na hřišti s moderním plastovým povrchem, které se nalézá v areálu VI. ZŠ na sídlišti Hvězdárna. Ten, kdo si chce dynamickou hru vyzkoušet, může o informace požádat předsedu jednoty Jaroslava Matějku (matej9@seznam.cz; 601 582 236), či zavítat na webovou náborovou stránku klubu (http://olympjh.cz/nabidka-sportu-pro-deti/). Tam se mj. dozví, že první sezóna je v klubu zdarma!

HÁZENÁ – každý pátek v 15.00 hodin se v jindřichohradecké městské sportovní hale konají tréninky pro nejmladší adeptky házené. Jsou zaměřené na všestranný rozvoj pohybových vlastností. „Rodiče mohou přivést svoji dcerku třeba už pětiletou. První měsíc si hru v našem klubu vyzkouší zdarma,“ zve nejmladší házenkářky k náboru Věra Neidrová (v.michalkova@seznam.cz; 606 608 585), trenérka přípravky Házené J. Hradec. Stačí si vzít sportovní halovou obuv, vhodně se obléci a přinést si pití na občerstvení.

KRASOBRUSLENÍklub HC Vajgar J. Hradec také v sezóně 2018/2019 organizuje oddíl krasobruslení. Pod vedením kouče Petra Procházky (krasobrusleni@hcvajgar.cz; 604 668 753) se tréninky konají vždy v úterý (13.30 – 14.30 hodin) a sobotu (7.15 – 8.15 hodin). Jsou určené pro všechny začátečníky a začátečnice, přičemž doporučenou výbavou jsou netkaničkové brusle, hokejová helma (případně lyžařská či cyklistická), sportovní oblečení, prstové rukavice a pití.

LEDNÍ HOKEJ – mládežnický hokejový klub SLH HC Střelci J. Hradec v sezóně 2018/2019 přibírá do svých řad kluky a holky ročníků narození 2012 a 2013. Samozřejmě se mohou přihlásit i děti sedmileté a osmileté. Náborová bruslení se na jindřichohradeckém ZS Jana Marka konají pokaždé v neděli v 8.30 – 9.30 hodin a ve středu v 17.00 – 18.00 hodin. Zváni jsou nejen chlapci a děvčata se zájmem o hokej, ale i ti, kteří se jen chtějí naučit bruslit, nebo si užít hodinku zábavy na ledě. Podmínkou je mít brusle, přilbu a rukavice. Vhodné jsou také chrániče loktů a kolen. V případě zájmu klub brusle a další hokejovou výstroj zapůjčí.

HÁZENÁokresní derby TJ Jiskra Třeboň vs. Házená J. Hradec bude hlavním trhákem předposledního kola Žákovské ligy MČR 2018/2019 starších žákyň, které hostí třeboňská sportovní hala. Turnaj tam v sobotu 6. dubna začíná v 8:30 hodin a kromě rivalů z jindřichohradeckého okresu se u Světa ještě předvedou silná družstva ze Zlína, Mostu a pražské Slavie.

KUŽELKY – mistrovství České republiky žákyň uvidí o prvním dubnovém víkendu kuželna v Dačicích. Představí se tam 28 nejlepších českých hráček, mezi něž se probojovala i domácí Tereza Křížová. V sobotu 6. dubna je na programu závod jednotlivkyň na 100 hodů sdružených, který začne slavnostním zahájením v 13.00 hodin. V neděli od 8.00 hodin pak vrcholný podnik vygraduje sprintem na 2x15 HS, do něhož se kvalifikuje šestnáctka nejúspěšnějších z předchozího dne.

BASKETBAL – jindřichohradecká městská sportovní hala U Stadiónu bude v úterý 9. dubna dějištěm kvalifikace B o postup do republikového finále, které se na konci měsíce uskuteční v Karlových Varech. Prezentují se dívčí a chlapecké týmy kategorie IV., což jsou žáci a žákyně 8. – 9. tříd ZŠ. Kvalifikují se pouze vítězná družstva obou souběžných turnajů, přičemž celky se rekrutují z Jihočeského, Plzeňského a Středočeského kraje. Akce začne rozskokem úvodního zápasu v 9.30 hodin, názvy postupujících škol budou známy v 14.00 hodin.

JEZDECTVÍ – atraktivní jednodenní závod uvidí v sobotu 13. dubna Hatín u Jindřichova Hradce, kde tamní Jezdecký klub Valenta pořádá premiérový ročník „Hatínské všestrannosti 2019“. Představí se při ní nejen běžné kategorie stupňů obtížnosti Z – ZL, ale také poníci (ZL – L) a hobby jezdci (ZK – Z).

KUŽELKY – vítězná družstva tzv. podnikových lig, které se konají v Dačicích, Slavonicích, N. Včelnici, Knínicích, N. Bystřici a Č. Velenicích, se každoročně střetávají ve finálovém turnaji s názvem „Superpohár“. Letošní vrcholný podnik neregistrovaných kuželkářů se uskuteční v sobotu 13. dubna od 8:30 hodin v Dačicích. Představí se čtyřčlenné týmy v disciplíně 60 hodů sdružených. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 12:10 hodin.

HANDICAP SPORT – již potřinácté se bude konat závod „Vajgarský kapr 2019“, který je určen osobám se zdravotními i tělesnými handicapy. Jeho organizátorem je SK Kapři J. Hradec, jenž také tentokrát klání pojal tematicky. Letos je motivem Divoký západ. Akce dle obyčeje proběhne ve dvou fázích, když se v sobotu 13. dubna ráno od 9.00 hodin bude závodit v jindřichohradeckém bazénu a odpoledne se program přesune do KC Jitka v Otíně. Tam budou od 17.00 hodin slavnostně vyhlášeny výsledky a hrát k tanci a poslechu bude českobudějovická kapela Crash a DJ Karel Veselý. Srdečně zván je každý, a to nejlépe v kostýmech kovbojů, indiánů, banditů a ropných magnátů.

TANEČNÍ SPORT – obrovskou akcí, jež v sobotu 13. dubna zcela zaplní jindřichohradeckou městskou sportovní halu U Stadiónu, je „Escalate Best Dance Group tour – Taneční skupina roku 2019“. Regionální kolo jižních Čech ve všech tanečních disciplínách a věkových kategoriích bude slavnostním nástupem zahájeno v 9.00 hodin. Vyhlášení výsledků pak proběhne ve čtyřech sledech (12.00 baby; 15.20 děti; 19.00 junioři; 20.00 dospělí + senioři). K vidění budou kupříkladu choreografie ve stylu lidovek, historie, hip-hop, disko, freestyle, show art, dance art, tumbao, folklór, country, majorette či cheerleaders.

STOLNÍ TENIS – kalendář OBS – Okresní bodovací soutěže mládeže je v sezóně 2018/2019 tvořen celkem 10 akcemi. Tou závěrečnou je turnaj, který se koná v neděli 14. dubna v Českých Velenicích. Starší a mladší žáci a žákyně tam v 9.00 hodin rozehrají „Vitorazský velikonoční pohár 2019“.

FLORBALdvoudenní národní finále „Sportovní ligy středních škol 2018/2019“ – O pohár Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR“ se koná 15. – 16. dubna v Jindřichově Hradci. V městské sportovní hale U Stadiónu nejprve v pondělí proběhnou kvalifikační boje, o den později se budou středoškoláci a středoškolačky hrát o konečná umístění.

FLORBAL – tradiční mládežnický turnaj „Velikonoční florbalový Jindřicháč“ pořádá pro neregistrované hráče také letos SKOK J. Hradec. Konat se bude o Zeleném čtvrtku 18. dubna od 8.30 hodin v jindřichohradecké městské sportovní hale v Jarošovské ulici. Akce je určena až pro 20 družstev tří věkových kategorií, a sice přípravku, žactvo a dorost. Přihlášky přijímá ředitel turnaje Otakar Kinšt (606 934 098; kinstota@seznam.cz).

PLAVÁNÍ (VODNÍ RADOVÁNKY) – velikonoční prázdniny si letos budou školáci užívat v termínu 18. – 22. dubna, přičemž jejich začátek si děti mohou zpestřit tříhodinovým pobytem v krytém jindřichohradeckém bazénu, kde se uskuteční akce „Velikonoční nadílka aneb velikonoční prázdniny začínají v bazénu!“. Koná se ve čtvrtek 18. dubna v 10.00 – 13.00 hodin. „Děti čeká vesele strávený čas při hrách a soutěžích s odměnami,“ vzkazuje Marcela Kůrková, vedoucí provozu plaveckého bazénu a akvaparku J. Hradec.

SPORTOVNÍ STŘELECTVÍ – střelnice Fedrpuš u Jindřichova Hradce bude v sobotu 20. dubna dějištěm XIX. ročníku „Pomlázkového střílení – O řečického kapra 2019“. Závodit budou jednotlivci v brokových disciplínách 2x lovecké kolo a 2x trap, přičemž se zároveň jedná i o okresní přebor.

RYBÁŘSKÝ SPORT (LRU) – jindřichohradečtí rybáři letos slaví jubilejních 100 let od vzniku rybářského spolku ve městě. V rámci oslav se také uskuteční tradiční mezinárodní závod v LRU na plavanou „Nova Domus 2019“, který víceméně otevírá tuzemskou soutěžní sezónu. Je totiž teprve druhým letošním podnikem v ČR, i z toho důvodu se při XXVI. ročníku očekává vysoký počet soutěžících. Závodními dny jsou 20. – 21. dubna, když sobotní program začne prezencí v 9.00 hodin a bude pokračovat vytýčením sektorů, losováním a přípravou. Chytat se bude v době 14.00 – 17.00 hodin. V neděli se začne v 7.00 hodin a závodit se bude v 11.00 – 14.00 hodin. Závody proběhnou na řece Nežárce na čtyřech úsecích (v J. Hradci u Naxerovy lávky, Pod lipkami, u panelárny a na louce pod Horním Žďárem). Vypsanými kategoriemi jednotlivců jsou muži, ženy a junioři U15 – U25.

ATLETIKA – v pátek 26. dubna odstartuje úvodním kolem krajský přebor družstev v kategorii přípravek do 11 let. Začátek soutěže se odbude od 17.00 hodin na atletickém stadiónu v jindřichohradecké Jáchymově ulici. Program tam obsahuje v prvním sledu běhy na 60, 150 a 600 metrů, štafety na 8x100 m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Ve druhém pak 50 metrů přes překážky, 60 a 600 m, hod medicinbalem a opět dálku a štafetu na 8x100 metrů. K vidění budou výkony např. atletů TJ N. Včelnice a domácího SKOK J. Hradec.

KUŽELKY – duo Mojmír Holec (TJ Centropen Dačice), Tomáš Maroušek (TJ Lokomotiva Č. Velenice) bude reprezentovat jindřichohradecký okres při českém šampionátu juniorů, který 27. – 28. dubna hostí herna TJ Jiskra v Nové Bystřici. V disciplíně 120 hodů sdružených přes 4 dráhy si 36 účastníků dá nejdříve v sobotu od 10.00 hodin kvalifikaci o 24 postupových míst do nedělního finále, kde se od 8.00 hodin bude bojovat o titul mistra ČR v kombinaci (součet obou dnů) a šampióna 120 HS (finálový výkon).

HORSKÁ KOLA – čtvrtý ročník hobby MTB maratónu „Radouňské okruhy 2019“, který pořádá TJ Velká Radouň, se pojede v sobotu 27. dubna. Start je naplánován v Kostelní Radouni (areál směrem na Okrouhlou Radouň) na 12.00 hodin, přičemž prezence účastníků proběhne v době 9.30 – 10.45 hodin. Hlavní trasy pro muže a ženy měří 44 (2 okruhy) a 22 km. V prostoru depa a okolí jsou připravené tratě i pro závodníky všech dětských věkových kategorií.

ATLETIKA – na webu http://jindrichohradeckypulmaraton.cz/ byla se začátkem roku spuštěna registrace pro zájemce o start ve IV. ročníku „Jindřichohradeckého půlmaratónu 2019“, který se letos uskuteční v sobotu 22. června. Startovní listina během prvních pár dní byla rychle zaplněna 65 jmény závodníků, kteří se chystají nejen na hlavní trať jednotlivců o délce 21097,5 metru, ale taktéž na klání dvoučlenných štafet (muži, ženy, mixy) na 2x10,5 km. Také tentokrát se bude konat i hromadná soutěž základních škol s názvem „Rebel Run“, v níž loni triumfovala VI. ZŠ J. Hradec – Větrná. Tradicí je rovněž „Rodinný běh“ pro děti, maminky, tatínky, babičky, dědečky, kočárky a třeba psí kamarády. Obě tyto shodné trasy měří 2200 metrů. V loňském roce se v J. Hradci postavilo na start dohromady 1256 účastníků! Bude letos tato cifra překonána?

VOLEJBAL – již XII. ročník turnaje smíšených deblů „Zimní volejbalový Jindřicháč 2019“ se uskuteční v sobotu 28. prosince od 8:30 hodin v jindřichohradecké městské sportovní hale U Stadiónu. Zároveň proběhne i otevřené halové mistrovství České republiky seniorských mixů (muži 40 let a starší + ženy 35 let a starší). Do obou soutěží se lze přihlásit prostřednictvím Otakara Kinšta (kinstota@seznam.cz; skokjh@quick.cz; 606 934 098) z pořádajícího SKOK J. Hradec.