Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.05.2018 13:54:29 

KULICHOVY RADOSTI A STRASTI

Sport

"Vzhledem k tomu, že se mi množí žádosti o to, aby mi lidé mohli osobně přispět, tak pro vás níže uvádím můj osobní účet. Pokud se mi na toto mé osobní konto rozhodnete přispět, pak vězte, že vám patří můj velký vděk."

Bankovní ústav: Waldviertler Sparkasse AG Bank – filiálka J. Hradec

Číslo účtu: 0 0 0 0 0 0 – 3 0 0 1 1 6 5 9 0 0 / 7 9 4 0

Variabilní symbol: 7 0 0 3 1 1 1 5 0 0

Název účtu: Roman Pišný

SPORT PRO VŠECHNY (MÍČOVÉ AKTIVITY) – se zajímavou nabídkou přišla Házená J. Hradec, která pravidelně každý pátek v době 15.00 – 16.00 hodin uskutečňuje kroužek pro děti již od 4 let s názvem „Míček“. Jedná se o zábavnou nabídku míčových pohybových aktivit. Více o činnosti, jež se každý týden děje v jindřichohradecké městské sportovní hale, podá trenérka Věra Neidrová (v.michalkova@seznam.cz; 606 608 585), jež má v klubu na starost ty nejmladší házenkářské adepty.

HÁZENÁ – pravidelně každý pátek v 15:00 hodin se mohou do klubu Házená J. Hradec přihlásit děti od 6 roků. Tréninky probíhají v jindřichohradecké městské sportovní hale, přičemž úvodní měsíc je pro holky a kluky zdarma, aby si mohli tento kolektivní míčový sport vyzkoušet. „V Jindřichově Hradci má házená dlouholetou tradici, o děti se starají zkušení kouči. Těšíme se na příchod nových sportovních nadějí,“ zve do oddílu Věra Neidrová (v.michalkova@seznam.cz; http://www.hazenajh.cz/; 606 608 585), trenérka přípravky.

HANDICAP SPORT – v sobotu 21. dubna v 9.00 hodin odstartuje úvodní rozplavba tradičního závodu handicapovaných plavců s názvem „Vajgarský kapr 2018“, jenž je podle zvyku vždy doplňkově tematicky zaměřen. Dovětkem letošní akce je výraz „Assassin´s“, půjde tedy o tajemné temné téma, které svými odhaleními a nečekanými zvraty jistě zaujme jak přímé aktéry z řad sportovců, tak jejich doprovod, diváky i navštěvníky slavnostního vyhlášení a společenského odpoledne a večera. „Srdečně zveme každého, aby dopoledne přišel fandit do bazénu a pak si s námi užil i zábavu po závodech,“ pozval všechny Ivan Jůna alias Connor Kenway, vedoucí pořádajícího SK Kapři J. Hradec. Odpolední program v otínském KC Jitka začne v 16.00 hodin a protáhne se do druhé hodiny noční, přičemž bohatý pořad obohatí muzikou mj. kapela Crash a diskžokej DJ Gizzy. Vstupné je 150 korun, zahrnuto je v něm i startovné.

HORSKÁ KOLAprologem závodní sezóny horských kol budou opět „Radouňské okruhy 2018“, jejichž III. ročník se pojede v sobotu 28. dubna. Trasy jsou dvě, a sice 22 km a 44 km. Závodit budou v doplňkovém programu také děti od 2 do 12 let. Start je v závodním areálu na konci Kostelní Radouně (směr na Okrouhlou Radouň) ve 12.00 hodin, když prezence závodníků proběhne v čase 9.30 – 10.45 hodin. Informace a přihlášení: Zdeněk Soldán (soldous@seznam.cz; 723 230 412) a web http://www.radounske-okruhy.cz/.

KUŽELKYposlední dubnový víkend bude v Českých Velenicích patřit mistrovským kuželkám. Tamní TJ Lokomotiva se totiž dostalo cti, aby uspořádala národní šampionát dorostenců. V sobotu 28. dubna se tam představí 36 nejlepších hráčů ČR v disciplíně 120 hodů sdružených, kteří začnou házet v 10.15 hodin. Jméno nového mistra by mělo být známo v 18 hodin. O den později se bude hrát o titul a medaile ve sprintu na 2x20 HS, tato disciplína má začátek už v 8.00 hodin. Do ní nastoupí nejúspěšnějších 16 kuželkářů ze soboty. Sprinterským finále šampionát vyvrcholí o nedělním pravém poledni.

ATLETIKA – ve čtvrtek 3. května pořádá SKOK J. Hradec okresní kolo V. ročníku „Štafetového poháru 2018“, který je určen pro školní mládež I. stupně. V rámci závodu se tentokrát nebude pouze běhat, ale do pořadu jsou zařazené také nepostupové technické disciplíny. Celý program na jindřichohradeckém atletickém stadiónu v Jáchymově ulici bude zahájen prezencí závodníků v 7:45 hodin a vyvrcholí v pravé poledne vyhlášením výsledků.

Program: 7:45 – 8:15 prezence, 8:15 porada, 8:30 zahájení, 8:35 štafeta 8x100 m (4. – 5. třída), 8:55 štafeta 8x100 m (1. – 3. třída), 9:20 dálka s rozběhem (4. – 5. třída), 9:20 hod medicinbalem (1. – 3. třída), 9:50 dálka z místa (1. – 3. třída), 9:50 hod medicinbalem (4. – 5. třída), 10:45 smíšená štafeta A 8x200 m, 11:20 smíšená štafeta B 8x200 m, 12:00 vyhlášení výsledků.

JEZDECTVÍ – drezúra, kros, parkúr – tři součásti, které společně tvoří jezdecký závod všestrannosti. Dvoudenní klání v této královské disciplíně uvidí o víkendu 5. – 6. května Military centrum ve Dvorečku u Blažejova. Uskuteční se tam kvalifikace LIII. ročníku „Zlaté podkovy 2018“, přičemž závod zahájí v drezurním obdélníku v sobotu v 8.00 hodin a pokračovat bude ve 14.00 hodin atraktivní terénní zkouškou. V neděli pak akce vyvrcholí ve 12.00 hodin slavnostní přehlídkou a následným parkúrem.

Závodit se bude o finanční odměny v celkové výši 62500 Kč a mnohé věcné ceny vysoké hodnoty. Kvalifikace Zlaté podkovy se uskuteční jako „Cena firmy Fruko-Schulz“, dále Stříbrná podkova – „Cena Military centra Dvoreček“, Bronzová podkova – „Cena Města Jindřichův Hradec“, Soutěž naději – „Cena HB Beton“,  Pony stupeň L – „Cena Kvarto Nová Bystřice“, Pony stupeň ZL – Pohár dětí a juniorů ČJF, Rámcový stupeň Z – „Cena DK Open“ a Rámcový stupeň ZL – „Cena Kamenolomu Petra Číměř“.

FLORBAL – přestože jsou Velikonoce dávno za námi, drží se florbalový klub Centropen Dačice ustáleného názvu turnaje mužů a žen, který každoročně pořádá. Pro letošní IX. ročník „VTD – Velikonočního turnaje Dačice 2018“ vybral termín 11. – 13. května. Kompletní program 61 zápasů proběhne v Městské sportovní hale na Sokolské ulici, kde se v pátek bude hrát od 14.30 hodin, v sobotu a neděli vždy od 8.00 hodin. V prvních dvou dnech zápasy končí ve 21.30 hodin, nedělními finálovými utkáními žen (17.05) a mužů (17.40) pak turnaj ve městě na Dyji vyvrcholí.

Ženy: Lassie´s Snout Brno, UTD Č. Budějovice, Kalamita Vysočina, Tlamolep tým Jihlava, White Devils Dačice, Panthers Praha.

Muži: Bazzers Team Liberec, FBC Pohořelice, Dream Vidláci team Dačice, Vlkofani Třebíč, IBK Notorics Brno, Pološílené Veverky Zhoř, Fizzy Bubblech Dačice, SK Velká Ohrada Praha, Alk Fajn J. Hradec, PFC Cenosillicaphobia Bořitov, A.M.C. H. Brod, IBK Monsters Břeclav.

KUŽELKY – na čtyřech místech celé ČR proběhnou kvalifikační turnaje čtyřčlenných družstev, která se budou snažit o postup do finále XII. mistrovství České republiky neregistrovaných kuželkářů. Jednou z heren, na nichž se v sobotu 12. května kvalifikace uskuteční, je kuželna TJ Centropen Dačice. Závodníci se tam prezentují v disciplíně 4x60 hodů sdružených, přičemž mezi přihlášenými jsou například týmy z Knínic, Třebíče, Stříteže, N. Bystřice, Rokycan, Jihlavy a domácích Dačic.

JEZDECTVÍ – druhé jarní parkurové závody nachystala Jezdecká stáj Robin J. Hradec na sobotu 12. května. V jejím areálu u Políkna se koně a jezdci představí od 8.30 hodin, kdy akci odstartuje soutěž Pony handicap PZ a po ní Pony handicap PZL, obě započítávané do série „Pony Tour Vysočiny 2018“. Následně přijde na řadu hobby soutěž stupně ZM na limitovaný čas, skoková soutěž stupně Z, skoková soutěž s postupnou obtížností do 115 cm se žolíkem bez rozeskakování a na závěr skoková soutěž stupně L++ s jedním rozeskakováním na čas.

ATLETIKA – první kolo letošního přeboru družstev Jihočeského kraje se bude v sobotu 12. května konat v Nové Včelnici. Na tamním Stadiónu Josefa Jelínka se představí od 10.00 hodin 17 týmů přípravky, 11 družstev starších žákyň a 7 celků starších žáků. Dopolední blok zahájí žačky na 100 metrů překážek, skokem o tyči a vrhem koulí, žáci výškou a děti z přípravky kriketovým míčkem (dívky) a dálkou (hoši). Závěr obstarají v 15.00 hodin sprinterské štafety staršího žactva 4x60 metrů a smíšená štafeta benjamínků na 8x100 metrů. K vidění bude celkem 19 běžeckých a 18 technických disciplín. Ve všech kategoriích okres reprezentují družstva SKOK J. Hradec a pořádající TJ N. Včelnice.

MALÝ FOTBAL – hřiště s umělou trávou na jindřichohradecké Piketě bude v pondělí 14. května dějištěm kvalifikace B o postup do národního finále v mini fotbalu kategorie IV. Představí se tam po 3 družstvech dívek a chlapců, která si vybojovala účast z regionálních kol Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Turnaje žákyň a žáků 8. – 9. tříd ZŠ, jenž se uskuteční v rámci čtvrtého ročníku „Sportovní ligy Základních škol – O pohár ministra školství ČR 2017/2018“, budou zahájené v 9.00 hodin slavnostním nástupem týmů. Závěrečné vyhlášení výsledků je naplánováno na 13.15 hodin.

VYBÍJENÁ – antukové dvorce v zadní části jindřichohradeckého Tyršova stadiónu, nebo při špatném počasí městská sportovní hala, budou v úterý 15. května dějištěm krajského kola „Poháru Asociace školních sportovních klubů ČR“ ve vybíjené žactva 4. – 5. tříd Základních škol. Soutěž začne v 8.30 hodin, přičemž v kategorii dívek okres budou zastupovat žákyně ze ZŠ a MŠ Kardašova Řečice a V. ZŠ J. Hradec na sídlišti Vajgar. V otevřené smíšené kategorii se pak představí jejich spolužáci a také děti ze VI. ZŠ na sídlišti Hvězdárna.

VOLEJBAL – součástí IV. ročníku „Sportovní ligy Základních škol – O pohár ministra školství ČR“ je ve školním roce 2017/2018 také volejbal. V jindřichohradecké městské sportovní hale si to ve středu 16. května od 9.00 hodin rozdají dvanáctičlenné sestavy dívek a chlapců z 8. – 9. tříd ZŠ, aby se pokusily o postup do republikového finále. Představí se nejlepší školní celky jižních Čech, Plzeňského kraje a družstva z druhých příček regionální kvalifikace středních Čech. Do finálového turnaje, který se uskuteční 31.5. – 1.6. v Karlových Varech, se dostanou pouze týmy z prvních míst.

CYKLISTIKA – Cyklistický klub RBB Invest J. Hradec na 18. – 20. května připravil další významnou akci. Bude jí II. ročník silničního mezinárodního etapového závodu s názvem „RBB Tour 2018“, jenž se uskuteční jako XIX. ročník „Memoriálu Jiřího Hudínka“. Centrum akce bude v Českém Rudolci, avšak tři etapy na celkových 331 kilometrech cyklisty kategorie Elite + U23 zavedou nejen na Vysočinu, ale také na Třeboňsko. Úvodní páteční etapa obleče do žlutého trikotu vítěze rovinaté časovky v okolí Chlumu u Třeboně, druhý den je na programu nejdelší etapa na zvlněném okruhu okolo Popelína a na závěr v neděli jezdce čeká kopcovitý profil tratě se startem a cílem v Č. Rudolci. Celkově je závod dotován finačními prémiemi ve výši 86200 Kč.

Pátek 18.5. start 17.15 hodin – etapa I.: časovka Chlum – Lutová – Žíteč – Mirochov – Chlum (13 km).

Sobota 19.5. start 11.00 hodin – etapa II.: okruh (10x) Popelín – H Olešná – Zahrádky – Bořetín – Česká Olešná – Popelín (163 km).

Neděle 20.5. start 11.00 hodin – etapa III.: okruh (10x) Č. Rudolec – Matějovec – Stálkov – Penikov – Č. Rudolec (155 km).

HORSKÁ KOLA – v sobotu 19. května bude pokračovat devítidílný seriál „Jihočeský MTB pohár 2018“ druhým závodem, jímž je VI. ročník závodu „MTB PRODOLI – Řečické okruhy“. Start i cíl bude mít na fotbalovém stadiónu TJ Sokol v Kardašově Řečici a je určen pro každou věkovou kategorii, neboť hodnoceny budou nejmenší děti na odrážedlech i nejstarší veteráni. Prezence účastníků je nachystána na 8.30 – 11.00 hodin, start dětských závodů na 10.30 hodin a hlavní klání odstartuje v pravé poledne.

Program: 8.00 – 11.00 prezence; 10.30 závody dětí do 12 roků; 12.00 start trasy A – 19 let a starší (48 km); 12.05 start trasy B – 15 let a starší (29 km); 12.10 start trasy C – žactvo 13 – 14 let (10 km); 16.00 vyhlášení výsledků.

CYKLISTIKA – potřetí bude TJ Blesk Klikov v blízkosti Tušťské pískovny pořádat silniční cyklistické závody pro žactvo II. stupně Základních škol. Na dívky a hochy ze 6. – 7. tříd čeká čtyřkilometrová distance, kadetská kategorie z 8. – 9. tříd pojede dvojnásobek. Součástí „Memoriálu JUDr. Ferdinanda Bušty“, jenž vzala pod svou záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, je i soutěž pro příchozí a děti z mateřských škol ve věku 2 – 6 roků, které budou závodit na mini kolech, odrážedlech a dětských kolech. Akce, jež se koná v rámci programu ČUS „Sportuj s námi“, se uskuteční ve čtvrtek 24. května od 8.00 hodin, kdy začíná výdej startovních čísel. Výsledky jednotlivých rozjížděk vytvoří pořadí škol, přičemž pro nejlepší tři družstva je připraveno finanční ohodnocení ve výši 22 000 Kč a mnoho dalších věcných ocenění. Doprovodný pořad je rovněž velmi pestrý. Proběhnou besedy a autogramiády s někdejšími olympijskými medailisty (volejbalista Antonín Procházka, veslaři Oldřich Svojanovský, Václav Chalupa) a bývalými cyklistickými reprezentanty (Stanislav Bambula, Jaroslav Bílek). Vystoupí českobudějovické Hudební divadlo, závodit se bude na veslařských trenažérech.

Program: 8.00 – 9.15 výdej startovních čísel; 9.00 – 10.00 rozjížďky dětí 2 – 6 let; 9.30 nástup ZŠ, porada; 10.00 – 10.30 přestávka na občerstvení; 10.15 start žákyň; 10.30 – 11.00 semifinále a finále dětí 2 – 6 let; 10.50 start žáků; 11.00 divadelní představení; 11.30 vyhlášení výsledků dětí 2 – 6 let; 12.00 start kadetek; 12.50 start kadetů; 13.30 veslařské závody; 14.30 vyhlášení výsledků ZŠ.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA – přesně týden před sdruženým krajským přeborem jižních Čech a Vysočiny jednotlivkyň, který se uskuteční v Pelhřimově, proběhne poslední ostrá zkouška výkonnosti v J. Hradci. V tělocvičně TJ Slovan v Jarošovské ulici se totiž bude v sobotu 26. května podevětadvacáté konat tradiční soutěž, jež potřetí ponese název „Memoriál Karla Parmy“. V klasickém čtyřboji (přeskok, bradla, kladina, prostná) budou od 9.00 hodin cvičit nejmladší dívenky v základním stupni, všechny kategorie žákyň a také juniorky a ženy. Vyhlášení výsledků prvního závodního sledu proběhne okolo 13.30 hodin, druhý sled pak závod slavnostně završí v 17.00 hodin.

VOLEJBALvelký svátek mezinárodního charakteru je pro sportovní příznivce nachystán na sobotu 2. června, kdy se od 18.00 hodin v městské sportovní hale v J. Hradci představí ženské reprezentační družstvo ČR. Tým kouče Zdeňka Pommera na jihu Čech odehraje svůj pátý zápas soutěže „European Golden League 2018“, v němž bude hostit Bělorusko.

ORIENTAČNÍ BĚHSpolek orientačních sportů J. Hradec je znám i díky kvalitním organizačním schopnostem, proto neví divu, že mu bylo svěřeno uspořádání závodu v rámci sérií Žebříček B Čechy – východ a Český pohár veteránů 2018. Zorganizuje ho ve dvou dnech, a to 9. – 10. června s centrem v LDT Vrchal Bílá skála u Číměře. První den je na programu klasická trať se startem ve 12.00 hodin, den nato se poběží na krátké trati od 10.00 hodin. Prezence účastníků obou závodů končí vždy 60 minut před startem. Akce je určena i pro širokou veřejnost, neboť budou vytýčené i trasy s označeními T (tréninková), P (příchozí – 3 km) a HDR (fáborková trať pro rodiče s dětmi).

HOKEJBALběhem čtyř víkendových dní bude letos odehrán tradiční turnaj, který je znám pod názvem Městská liga. Konat se bude v termínu 16. – 24. června na hokejbalovém hřišti VI. ZŠ na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Pořádající TJ HBC Olymp J. Hradec zve k aktivní účasti ve XXII. ročníku „Poháru Města J. Hradec 2018“. Přihlášky mužstev přijímá a bližší informace podá Martin Marko (fermax@seznam.cz; 777 041 704).

SPORTOVNÍ STŘELECTVÍze standardních útočných samonabíjecích a opakovacích pušek se bude střílet v sobotu 16. června v již XI. ročníku „Skrýchovské pušky 2018“. Střelecká soutěž, jejímž organizátorem je Klub vojáků v záloze při ÚVS J. Hradec, se uskuteční poosmé jako „Memoriál Jana Šorše“. Závod začne v 8.30 hodin prezencí, střílet se bude od 9.15 hodin. Na programu jsou třípolohová střelba UPUS na náboj o středním balistickém výkonu či PUVS na klasický puškový – kulometný náboj jednotlivců.

TRIATLONčtvrtým podnikem bude v sobotu 16. června pokračovat jedenáctidílný „Jihočeský pohár – Triatlon Cup“. Je jím již XXXII. ročník „Jindřichohradeckého triatlonu 2018“ v super sprint triatlonu (400 m plavání + 10 km kolo + 1500 m běh). Závod, který v chatovém táboru u Ratmírovského rybníka pořádá TC Vajgar J. Hradec, startuje v 10.00 hodin. Zároveň se v M. Ratmírově uskuteční také dětský „AQUATLON JINDŘICHŮV HRADEC 2018“, jenž je součástí seriálu „Junior Cup“ a bude se konat již pojedenácté. Startovní povel mladí triatlonisté do 15 let uslyší po skončení závodu dospělých, tj. přibližně v 11.30 hodin.

 

BASKETBALpřestože se „FMR Cup 2018“ bude v J. Hradci konat již popáté, zažije historickou premiéru. Poprvé se totiž tento turnaj ve streetbalu uskuteční v centru města. Bude součástí mezinárodní série Chance 3x3 Central Europe Tour, což znamená, že se lze těšit na mnohé významné basketbalové osobnosti nejen ČR. Akce, jež každoročně probíhá na počest tragicky zahynuvších někdejších hráčů BK Lions J. Hradec, Michala Fröhdeho, Romana Vacha a Filipa Sahana, se koná v sobotu 16. června od 11.00 hodin v kategoriích elite muži, elite ženy, U18 a W18. Hrát se bude o celkové prémie 50 tisíc korun. Oficiální kurty FIBA budou umístěny v Klášterské ulici a na náměstí Míru. V případě špatného počasí se klání přesune do obou tělocvičen městské sportovní haly.

ATLETIKAměstský park v novobystřické Pivovarské ulici bude v sobotu 16. června centrem III. ročníku „Běhu Českou Kanadou 2018“. Akce s benefičním podtextem, jež se letos koná pro dvaadvacetiletého Jiřího Jandu z J. Hradce, jenž má tělesný (DMO) i zdravotní (epilepsie, retardace) handicap, startuje v 17.00 hodin. Závodit se bude na dvou distancích, a sice 10,5 (hlavní závod) nebo 6,5 km, přičemž na obou tratích jsou vypsány kategorie mužů a žen do 40 let včetně a nad 40 roků. Pořadatelé z TJ Jiskra N. Bystřice přichystali také soutěže pro děti. Prezence a výdej čísel bude probíhat v době 13.00 – 16.00 hodin. Termín nejzazší registrace je přímo na místě v den závodu v 15.00 hodin.

KUŽELKY – závěrečná výborová schůze Okresního kuželkářského svazu Jindřichův Hradec v sezóně 2017/2018 se uskuteční v úterý 19. června od 17:00 hodin v Kunžaku.

ATLETIKAtřetí ročník oblíbeného „Jindřichohradeckého půlmaratónu 2018“ se letos poběží v sobotu 23. června, ale registrovat se jde za zvýhodněných podmínek už od začátku roku prostřednictvím online formuláře (https://www.sportt.cz/register/637) na webu závodu. Znovu se uskuteční nejenom soutěž jednotlivců na 21,1 km, ale také dvoučlenné štafety na 2x10,5 km. Startovní listina, jež pojme maximálně 300 běžců, se naplňuje, k 13. dubnu obsahuje 112 jmen závodníků z ČR, Chile a V. Británie. S přihlášením neotálejte. Veškerých informací o závodu se lze dopídit na webové adrese http://www.jindrichohradeckypulmaraton.cz/.

ŠACHY – přátelský šachový turnaj pořádá v sobotu 23. června od 9:59 hodin v Horním Skrýchově tamní TJ Pilich. Je určen pro 20 hráčů, přičemž přihlásit se u organizátora Pavla Gřunděla (gr.pavel@seznam.cz; 720 295 635) může každý zájemce o hru na 64 polích. Partie se budou hrát na 2x20 minut. V hostinci U Slámů bude turnaj pojat rodinnou formou, když v doprovodném programu si mohou přítomní zkusit další deskové hry (dáma, ovečky, go).

MALÁ KOPANÁpro maximální počet 18 týmů je určen tradiční turnaj v malé kopané, který se v Kardašově Řečici uskuteční již podeváté. Naplánován je na sobotu 30. června, přičemž přihlášky celků do „Plzeňská pivnice Cup 2018“ lze podat prostřednictvím e-mailu pp-cup@seznam.cz.

TOPlist